rozwiń zwiń

forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Cierpienia czytelnika - wygraj książkę "Piasek Raszida".

LubimyCzytać
utworzył 20.02.2017 o 12:05

Alcatraz Smedry, wychowywany przez rodziców zastępczych, powoduje katastrofę za katastrofą. Na trzynaste urodziny otrzymuje przesyłkę ze spadkiem po nieżyjących rodzicach – a w niej woreczek z piaskiem. Zostaje on niemal natychmiast skradziony przez tajemniczą organizację Bibliotekarzy. To wywołuje łańcuch wydarzeń, które uświadomią Alcatrazowi, że jego rodzina jest częścią grupy bojowników sprzeciwiających się Bibliotekarzom – tajnej, niebezpiecznej i złowrogiej organizacji, która faktycznie rządzi światem. Piasek Raszida ma pozwolić Bibliotekarzom przejąć pełną władzę nad światem. Alcatraz musi ich powstrzymać…

 
Brandon Sanderson w „Piasku Raszida” odkrywa przez światem największy sekret – źródło potrzeby pisania. Mianowicie, autorzy spisują wymyślone historie, by torturować i dręczyć ludzi. Na dodatek zupełnie legalnie. Pamiętacie te nieprzespane noce, spędzone na rozpamiętywaniu fabuły? Te długie godziny, gdy próbowaliście zrozumieć postępowanie bohaterów? Chyba każdy czytelnik przez to przechodził. Wylejcie swoje żale i napiszcie, jaka jest według Was najgorsza rzecz, którą może popełnić pisarz w swojej powieści.  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.  



Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Piasek Raszida - Jacek Skowroński
Piasek Raszida

Autor : Brandon Sanderson

Co to w ogóle za pomysł na książkę? Bohater z wyjątkowym talentem do… bycia wyjątkową ofiarą losu? Misja na śmierć i życie, by uratować woreczek piasku? Śmiertelne zagrożenie ze strony… Bibliotekarzy? Tak, to jest świetny pomysł na książkę! Alcatraz Smedry, wychowywany przez rodziców zastępczych, nie wydaje się przeznaczony do niczego poza katastrofami. Na trzynaste urodziny otrzymuje przesyłkę ze spadkiem po nieżyjących rodzicach – a w niej zwykły woreczek ze zwykłym piaskiem. Zostaje on jednak niemal natychmiast skradziony przez tajemniczą organizację Bibliotekarzy. To wywołuje łańcuch wydarzeń, które uświadomią Alcatrazowi, że jego rodzina jest częścią grupy bojowników sprzeciwiających się Bibliotekarzom – tajnej, niebezpiecznej i złowrogiej organizacji, która faktycznie rządzi światem. Piasek Raszida ma pozwolić Bibliotekarzom przejąć pełną władzę nad światem. Alcatraz musi ich powstrzymać… uzbrojony wyłącznie w okulary i wyjątkowy talentem do bycia wyjątkową ofiarą losu…

Regulamin
  • Konkurs trwa od 20 lutego do 27 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo IUVI.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [77]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
agnieszka2907 23.02.2017 13:26
Czytelnik

Najgorszą rzeczą, którą pisarz może popełnić w swojej powieści jest przewidywalność. Jeśli pisarz nie potrafi zaskoczyć czytelnika powieść nie będzie wciągająca i kto wie czy w ogóle zostanie przeczytana do końca.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zakladka 23.02.2017 11:40
Czytelnik

Najgorszą rzecz, jaką może zrobić pisarz, to stworzyć nudną jak flaki z olejem powieść, do której nie chce się wracać. Takie książki nie wnoszą nic do życia i nie pozostają na długo w pamięci.
Niedobrze też, gdy pisarz sam myli fakty, nie pamięta kto, z kim i dlaczego. Jak ma się wtedy odnaleźć w tym czytelnik?
Także nudzie, braku spójności i niekonsekwencji mówię stanowcze...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
nemezis87 23.02.2017 11:35
Czytelnik

Najgorsze co może zrobić autor, to brak konsekwencji. I nawet nie mam na myśli tego, że na stronie 87 autor opisuje bohaterkę jako brunetkę z zielonymi oczami, która nie umie gotować, by nagle 15 stron później (bez wzmianki o tym, że bohaterka przeszła intensywny kurs gotowani) napisać, że ta sama kobieta, teraz już błękitnooka gotuje dania, których Gordon Ramsay by się nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Emila 22.02.2017 21:49
Czytelniczka

Najgorszą rzeczą jaką auror może zrobić to zakończyć wszystkie wątki.
Zawsze powinien zostać jakiś niedosyt. Zastanówcie się... kiedy najwięcej myślicie o przeczytanej historii? Które zostają Wam w pamięci najdłużej? Właśnie te, które się nie dokończyły.
Głowimy się jak dany bohater mógł zareagować, co się z nim dalej stało.
To jest piękno i prawdziwy kunszt pisarski....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
BlueSugar 22.02.2017 20:50
Czytelniczka

Pisarze popełniają wiele grzechów. Szukając inspiracji często sięgają po różne rzeczy, będące używkami lub nie, które odwołują się do różnych grzechów. Pół biedy, jeśli lubi sobie wypić kawę, zapalić fajkę, ale karygodnym grzechem pisarza jest zbyt mocna inspiracja twórczością innych autorów. Rozumiem, jeśli pisarz nawiązuje do innego pisarza, poprzez ciekawą analogię,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
lam4 22.02.2017 19:05
Czytelnik

hmm
Najstraszniejszym grzechem autora będzie tylko jedno.

Napisanie prawdy absolutnej którą zrozumieją wszyscy. Zasianie idei która zakiełkuje na gruncie życia internetu, rozleje się na kraj i pokona kontynenty rozgłoszona przez zawziętych tłumaczy by w końcu być na ustach każdego z ludzi.
Prawdy która obudzi tłumy i która jest skrzętnie skrywana w umysłach tych nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
czytelnicze-recenzje 22.02.2017 18:22
Czytelniczka

Ujawnienie już na początku co się wydarzy, a potem tylko opisywanie zdarzeń, które nastąpiły już wcześniej. Poza tym, nie przepadam za narracją pierwszoosobową. Szczególnie w książkach, które powinny trzymać w napięciu, np. opowiadają o morderstwie czy innych zbrodniach, wydaje mi się ona bardzo nieodpowiednio użyta. Kojarzy mi się z pamiętnikami nastolatek, ma dla mnie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
ja_czytniak 22.02.2017 17:46
Czytelnik

Najgorsze co może być to płytkie, przewidywalne zakończenie. Ile razy się z tym spotkałam:
-Och, jaka to wspaniała książka!
A w ostatnim rozdziale co się okazuje? Główni bohaterowie biorą ślub i mają gromadkę dzieci. Że tak powiem throw up the rainbow.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
virgo123 22.02.2017 11:29
Czytelniczka

Nie lubię za bardzo rozbudowanych opisów przyrody, męczy mnie wtedy czytanie takich fragmentów i najchętniej bym je omijała. Z tą przyrodą było tak w przypadku czytania "Trędowatej", dużo było takich opisów, które mnie zanudzały. Pamiętam, że też podczas czytania "Anny Kareniny" miałam denerwujące chwile, kiedy bardzo szczegółowo były opisywane wątki poboczne, czyli innych...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
NocnyStolik 22.02.2017 11:22
Czytelnik

Dla mnie nie ma nic gorszego, niż zmarnowany potencjał. Czytasz opis z tyłu: tematyka - fenomenalna, opis pierwszoplanowych postaci - całe życie takich ludzi szukałeś, pomysł na główny wątek fabularny - opad szczęki. Lecisz do kasy na złamanie karku, zaciskasz książkę w dłoniach tak mocno, że tracisz czucie (a bo jeszcze ktoś ci ją z rąk wyrwie?!), wydajesz ostatnie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
lam4 22.02.2017 20:28
Czytelnik

Mądre życiowo.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się